Автомобил од марката „Сеат Алтеа“ бил забележан опожарен на  булеварот „Јане Сандански“ во Скопје.

Возилото било во сопственост на Р.Б., а од пожарот било зафатено и патничко возило „Тојота“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.