Дојдов, видов, победив - еве како Стоилов ја сподели радоста (ФОТО)

Вардарци не направија горди, а Македонија слави за овој голем триумф.

Ракометарот Стојанче Стоилов својата радост за вчерашната победа на Вардар во Лигата на на шампиони ја сподели и со своите пријатели на Фејсбук и на Инстаграм.

- Дојдов, видов, победив - напиша Стоилов статус на својот фејсбук-профил.

Тој објави фотографија со својата девојка, родителите и брат му, кои му биле прва поддршка во Келн.

new nike air max 2019