Битолчанец фрлил отпушок во кафеана и предизвикал пожар

Mаж од Битола фрлил отпушок од цигара во угостителски објект, при што предизвикал пожар на надворешните единици од клима уредите.

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.М.(49) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, информираа од МВР.