Апсење во Скопје - приведено едно лице

По извршен претрес од страна на полицијатам скопјанец бил уапсен.

„Вчера вечер во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја“ соопштува полицијата.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.