68 санкционирани возачи во Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Центар се изречени вкупно 68 мерки, меѓу кои 5 за возење без возачка дозвола, 4 за нерегистрирани возила, 2 санкции за непоседување зимска опрема и 9 мерки за возење под дејство на алкохол.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.