Жител на струшко Подгорци се обидел да силува малолетна девојка

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 24-годишниот А.А. од струшкото село Подгорци.

– На 23-ти август 2019 година, во неговиот дом се обидел да изврши обљуба брз малолетна девојка, информираат од СВР Охрид.

buy shoes | Nike Air Force 1 Low LX 'UV Reactive' , DA8301-100 , Fitforhealth