Вработен во угостителски објект нападнат од свој колега

На 16.01.2022 во 21.10 часот В.В.(38) од Скопје пријавил дека околу 19.30 часот на подрачјето на Карпош, во угостителски објект каде бил вработен, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од Б.М.(27) од Скопје, и тој вработен во објектот.

Се работи на расчистување на случајот.