Викендов суво и топло време, од понеделник не очекува дожд

Викендов не очекува умерено топло до значително облачно време. Максималната температура во Гевгелија ќе достогне до 20 степени, во Штип – 18, Скопје и Битола – 16, Охрид – 14. Слично време со максимална температура до 20 степени се очекува и утре.

Од понеделник до среда, пак, се очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

В понеделник максималната температура треба да достигне до 20, во вторник до 19, а в среда до 18 степени.