Утре (понеделник) Ден на жалост во Македонија

Владата на денешната вонредна седница донесе одлука за определување на 8 август 2016 година (понеделник) за Ден на жалост на Република Македонија.

Во поплавите предизвикани од силното невреме кое вчера во зафати Скопје и околината животот го загубија најмалку 21 лице.

air max 90 essential sale