Угостителите во Грција тријат раце: Повеќе од 5000 Македонци биле таму за Први мај

Грција секогаш била примамлива дестинација, кога во Македонија е некој празник, или пак продолжен викенд.

Зголемена фреквенција на возила и патници имаше вечер на граничните премини Грција – Македонија.

Имено, за излез од државата на преминот Богородица на македонско-грчката граница во претпладневните часови биле забелеажани повеќе од 5000 туристи, а работеле 6 ленти, пренесе Бриф.

Македонците за Први Мај ги спакуваа куферите и заминаа кај јужниот сосед.

new nike air max 2019