Синоќа во 19,00 часот во Шуто Оризари, Скопје се случила сообраќајна незгода во која се повредени двајца.

Во патничко моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од 40- годишниот О.К од село Визбегово-Скопје, удрило во паркирани товарни возила „Ман“ со скопски регистарски ознаки и работна машина „Липкер-914“, стои во соопштението од МВР.

Со возило на Итна медицинска помош двајцата сопатници од патничкото моторно возило „Мерцедес“ - 17- годишниот Е.К и 24- годишниот Н.Ш од село Визбегово, скопско биле пренесени во Ургентен центар -Скопје, каде на Е.К. му се констатирани тешки телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување, а кај Н.Ш. се констатирани телесни повреди и е пуштен на домашно лекување.

Увид извршила екипа од СВР-Скопје