Температурата ќе се качи до 25 степени

Времето денеска ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно и свежо, во раните утрински часови со локален дожд.

Во среда, четврток и петок, според страницата на УХМР, ќе биде потопло, иако доцна попладне во четврток се очекува и дожд. Во петок температура и до 25 степени.