Сообраќајка во Бутел

Неколку лица се поврдени во сообраќајна несреќа која се случила утрово во Бутел, дознава 24 Инфо.

Сообраќајката се случила во правец на Железара кон Бутел 2.

Според очевидци повредените се однесени со Итна медицинска помош.