Скопјанка пријавила дека од камп за бездомници се одалечиле нејзините две малолетни деца

Вчера околу 13.00 часот во Полициска станица Ѓорче Петров, М.А. (33) од Скопје пријавила дека од камп за бездомници Чичино село- Сарај, се оддалечиле нејзините деца С.М. (15) и С.И. (17).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.