Вчера околу 10 часот и 30 минути , во Скопје, во амбулантата во населбата Шуто Оризари, починала 43- годишна Џ.И. од Скопје, која во текот на 11.07.2017, година била физички нападната од страна на нејзиниот сопруг.

Во амбуланатата била повикана екипа од Итна медицинска помош, за да контстатира смрт.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е предадено за обдукција.