Скопјанец преживеал драма: Го нападнале и со тврди предмети му го оштетиле возилото

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера околу 01.15 часот во СВР Скопје, Б.М.(29) од Скопје пријавил дека на ул.18 во Радишани тој, Ф.М.(27) и Ј.К.(31), двајцата од Скопје, биле физички нападнати од повеќе лица, кои го оштетиле и возилото „опел астра“  во кое се превезувале.

Како што е пријавено лицата користеле и тврди предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.