Скопјанец нападнал полицаец

На 22.05.2020 околу 21:30 часот на ул.„Алексо Демниевски“ во Скопје  полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Н.(36) од Скопје бидејќи истиот физички нападнал полициски службеник којшто вршел работа од областа на безбедноста.

По целосно документирање на случјаот против Т.Н. ќе биде поднесен соодветен поднесок.