Самоубиство во Скопје - маж скокна од балкон

Маж извршил самоубиство скокајќи од балкон во зграда во скопската населба Карпош4, дознава Press24 од очевидци. Според информациите, соседите го забележале безживотното тело на мажот пред зградата.

Нема информации кои се причините за самоубиството. Соседите велат дека бил семеен човек, татко на 2 деца. Од МВР нема информации за овој случај.