Расправија преминала во физички напад, скопјанка нападната од својот сосед

Љ.С. (53) од Скопје пријавила дека околу 16 часот, по претходна расправија, физички била нападната од нејзинот сосед И.Д. (48) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.