Пукање во Скопје: Две лица тешко ранети

Двајца мажи од Скопје се тешко ранети ноќеска во Скопје, дознава „Слободен печат”.

Ранетите, ноќеска двасеттина минути после полноќ, со возило „ауди”, додека минувале по улицата „Ферид Бајрам” биле нападнати.

Кон нив било пукано, при што возачот и совозачот од „аудито” се тешко ранети.

Со возило на Итна помош тие биле пренесени во болницата “Систина”.