Пронајдено 15-годишното момче од Скопје кое беше пријавено за исчезнато

Вчера во 20:40 часот на ул. „Кеј Димитар Влахов“ во Скопје полициски службеници го пронашле 15-годишниот Н.Т.од Скопје, за кого на 17.02.2020 било пријавено дека се оддалечил од домот, информира МВР.

Полицијата соопшти дека на 13.07.2020 во 01:00 часот тој бил предаден на неговата мајка.