Приведен дилер на дрога од Гази Баба

Полицијата на подрачјето на Гази Баба вчера го уапсила 32-годишниот Б.И. од Скопје.

Во негоивиот дом бил извршен претрес по добиена судска наредба од Кривичен суд Скопје, а биле пронајдени и одземени марихуана и вага.

Б.И. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен поднесок за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.