Полицијата казнува - Во Скопје се вози под дејство на алкохол, без возачка и се минува на црвено

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден  продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 123 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 21 санкција, девет мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), седум санкции за користење мобилен телефон при возење.

Изречени се пет мерки за некористење сигурносен појас, пет санкции за возење под дејство на алкохол…