Ограбена аптека - МВР во потрага по крадецот

На 11.12.2019 околу 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул.„Кочо Рацин“ во Скопје, едно лице со закана од вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.