Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави одлуката за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела за еден денар се зголемија цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) се зголемија за 0,50 денар/литар.