Наставничка нападнала ученичка во приватно училиште во Скопје

Ученичка во приватно училиште била нападната од наставничката, соопшти вчера полицијата. 

На 23.03.2023 во 14.30 часот во Полициската станица Карпош, М.Д.(46) од Скопје пријавил дека на 22.03.2023 околу 10.30 часот во приватно основно училиште во Скопје неговата малолетна ќерка била физички нападната од нејзина наставничка, која употребила и тврд предмет, стои во полицискит билтен. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.