Мртов маж пронајден во Драчево

Синоќа на улицата „Драчевска“ во Скопје во неговиот дом било пронајдено телото на Т.Ѓ. (43), без траги на насилство. Тој претходно имал проблеми со здравјто.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.