Маж нападнат и каснат од куче кај касарната Илинден

Вчера во близина на касарната Илинден бил нападнат 34-годишен маж од куче.

-На 07.12.2022 во 13:00 часот во Полициската станица Карпош З.П.(34) од с.Идризово, скопско пријавил дека бил каснат од куче скитник, информира МВР.

Инцидентот се случил во кругот на касарната Илинден.