Маж ја претапал мајка си во дворот од семејната куќа

Министерството за внатрешни работи информира дека ОВР Струга поднело кривична пријава против М.К.(40) од Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“.

Тој,  на 04.09.2021 година, во дворот од семејната куќа во Вевчани, физички ја нападнал неговата мајка и ѝ нанел телесни повреди.