Малолетник истепан од три лица на Бит Пазар

Вчера на Бит Пазар бил истепан малолетник од три лица.

- На 06.03.2023 во 21.30 часот во СВР Скопје, Н.В.(45) од Скопје пријавила дека околу 17.30 часот на подрачјето на Бит Пазар нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од тројца малолетници, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.