Кумановец со автомобил излетал од пат и загинал

На 19.08.2019 околу 02,20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, на крстосницата од нас.Ајдучка чешма и нас.Перо Чичо, Т.Т. (45) од Куманово, управувајќи патничко моторно возило „голф“ со кумановски регистарски ознаки изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата возачот починал на местото на настанот.

Увид извршила увидна екипа од СВР-Куманово.