Куче повторно искаса велосипедист во Скопје

Вчера во 14,30 часот во полициската станица Гази Баба Б.Ш.(34) од Скопје, пријавил дека на улицата „Јани Лукровски“ додека возел велосипед бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.