Кого „чешлаше“ полицијата вчера во попладневните часови?

Полицијата ноќеска спровела акција на повеќе локации во Скопје за сузбивање на трговија со дрога, потврдија за МИА од МВР.

Според првичните информации, претресени се повеќе локции и домови во Гази Баба, Арачиново и  Сингелиќ, а има и приведени лица.

Неофицијално се споменува дека полицијата привела поголема група луѓе кои биле поврзани со нелегална трговија на луѓе. Се очекува повеќе детали за акцијата, МВР да соопшти во текот на денов

Air Jordan I Low