Јелена од „Преспав“ стана мајка

Актерката Јелена Јованова стана мајка. Игор Џамбазов ја откри убавата вест на Инстаграм и ѝ честиташе на својата колешка од серијата „Преспав“.

Инаку, актерката ја криеше бременоста од јавноста и веста дека се реализирала во улогата на мајка е вистинско изненадување за сите.