Гореше тревата на булевар Илинден - пожарот бил изгаснат од пожарникарна екипа

Вчера околу 14,20 часот е пријавено дека на раскрсницата на булевар "Илинден" со булевар „8ми Септември" била опожарена тревата. 

Излезено е на местото на настанот при што во разговор со очевидец е посочено дека три малолетни лица ја палеле тревата, гуми и смет. Пожарот е изгаснат од страна на Противпожарна бригада.

По преземени мерки во Полициска станица е приведено едно 13 годишно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

cheap nike free run 5.0