Фото: Сообраќајка на „Партизанска" - се судрија два автомобила, едниот превртен

Пред некоја минута сообраќјна несреќа се случи на Партизанска, спроти Сити Мол.

Во сообраќајката учествувале два автомобила, од кои едниот е превртен на кров. Од превртениот автомобил се извадени двајца живи патници. 

Екипи на МВР и Брза помош се на терен. 

Наскоро повеќе информации.