Фото: Детали за земјотресот кој утринава го погоди Скопје

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала утринава го погоди Скопје. Излегоа и официјални информации за земјотресот на светскиот инфомративен сервис CSEM-EMSC.

Sneaker Podcast