Екплозија во двор во Драчево

Вчера околу  04.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Партизански пат“ во населба Драчево, непознато лице фрлило експлозивна направа во дворот од куќата на Н.И.(25).

Во експлозијата нема повредени, а оштетени се три патнички возила „ауди“,„рено клио“ и „голф 3“, а биле оштетени и прозорци од куќата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Nike Air Shox Deliver 809 Men Running shoes Deep Blue Black