Дете каснато од улично куче на булевар „АСНОМ“

Уште еден случај на каснување од улично куче во Скопје. 

Полицијата соопшти дека вчера во 18.00 часот во Полициската станица Аеродром, Н.П.(53) од Скопје пријавил дека на бул.„АСНОМ“ неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.