Денеска сончево и топло време, од вторник драстична промена на времето

Времето утрово ќе биде студено, а во текот на денот сончево и топло.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 11, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степена. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 28 степени. Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека до понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури.

Од вторник и во следните два дена времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.