Четворица повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово

Синоќа на автопатот Скопје -Тетово се случила сообраќајна несреќа, во која има и повредени лица. 

Од СВР Тетово информираат дека сообраќајката се случила после 18 часот кога две возила се судриле во близина на Требошки натпатник, а при тоа се повредени четири лица.

-Околу 18 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Скопје-Тетово, во близина на Требошки надвозник, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила: „ауди“со тетовски регистарски ознаки управувано од 20-годишниот Ќ.Р. од тетовско Седларево и „фолксфаген голф“ со кичевски ознаки што го управувал 64-годишниот А.Р. од Кичево.Во несреќата, четири  лица (сопатници) од „голфот“ задобиле телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница - информираше Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

На местото на несреќата увид врши екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово, а сообраќајот синоќа се пренасочувал по стариот пат за тетовско Желино.