Боки 13 пренесен во Клиничкиот центар во Скопје

Бојан Јовановски, познат уште како Боки 13, денеска бил пренесен на Клиничкиот центар во Скопје, објави „Алсат“.

Според информациите, тој од затворот во Шутка, каде што е притворен во врска со случајот „Рекет“, пренесен е со возило на затворската полиција.