Апсење ноќеска на скопскиот аеродром – млад Италијанец завршил во станица

Ноќеска околу 04.30 часот на Граничен премин – Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека личната карта на M.P. (20) од Италија е фалсикфикувана.

Тој бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

cheap nike free run 5.0