Скопјанец искасан од куче скитник

Вчера во 13:40 часот во Полициската станица Центар, П.К.(67) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10:15 часот на улица „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Висината на оштетните надоместоци, утврдена низ судска постапка, се движи меѓу 60.000 и 180.000 денари, во зависност од возраста, степенот на повредите, последиците од нанесените повреди на оштетените.

air max 90 essential sale