Охриѓанец и скопјанец физички се пресметале на улицата „Јане Сандански“

На 16-ти септември 2019 година, околу 15:30 часот во СВР Охрид пријавено е дека на улицата „Јане Сандански“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир. 
– Во посоченото време се случи физичка пресметка помеѓу 63-годишниот А.Џ. од Охрид и 59-годишниот Б.С. од Скопје. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против нив ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.