Земјотрес вечерва го стресе Скопје

Земјотрес со јачина од 2.6 степени ја стресе Македонија пред малку.

Според Европско медитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот е регистриран точно во 19 часот и 34 минути.

Епицентарот е на 12 километри југоисточно од Скопје, на длабочина од 5 километри.

cheap nike air max 90