Земјотрес регистриран во Македонија

Слаб земјотрес од 2 степени според Рихтер бил регистриран вчера на подрачјето на Македонија.

Земјотресот е регистриран со епицентар на 2 км од Вевчани и на 3 км од селото Октиси, со јачина од 2 степени според Рихтер, на длабочина од 7 километри.

Во текот на вчерашниот ден најсилен потрес во регионот имаше во Турција од 5,7 степени, по што следеа многу афтершокови од 2, 3 и 4 степени по Рихтер.

cheap nike air max 90