Црна Хроника
29. December 2016 - 13:29

Несекојдневен грабеж во Скопје: „Дедо Мраз" и вперил пиштол на глава

Несекојдневен грабеж се случил минатата вечер во Скопје, поточно на улицата Будимпештанска, во маркет.

Полицијата информира дека добиле пријава за крадец кој со маска од Дедо Мраз влегол во маркетот околу 21 часот и со закана со пиштол од вработената го одзел дневниот промет.

Полицијата работи на случајот.