Црна Хроника
19. December 2018 - 11:00

Железничка несреќа на преминот Маџари во Скопје

Едно лице загина рано изутринава на железничкиот премин кај скопската наслеба Маџари кога товарен воз, кој се движел од граничниот премин Табановце кон Скопје, удрил во возилото со кое загинатиот поминувал преку пругите.