Хороскопските знаци опишани со само една реченица

Секој хороскопски знак има своја есенција, без оглед на тоа дали е очигледна или скриена некаде длабоко во нас. Овие реченици кажани во прво лице ќе ви помогнат подобро да се запознаете себеси.

ОВЕН: Вриштам гласно, но никој не ме слуша.
БИК: Немам причина да се извинувам на никого.
БЛИЗНАЦИ: Не сум сам, но се чувствувам толку осамено.
РАК: Тогаш кога се држевме за раце.
ЛАВ: Но, никој не знае каков сум јас во суштина.
ДЕВИЦА: Кажи ми зошто се чувствувам толку осамено.
ВАГА: Се правам дека сум нешто што не сум.
СКОРПИЈА: Навистина премногу се грижам за сѐ.
СТРЕЛЕЦ: Би сакал да не се каам за ништо.
ЈАРЕЦ: Нема да дозволам моите ѕидови да се срушат.
ВОДОЛИЈА: Покажи ми ја вистинската причина за моето постоење.
РИБИ: Чувствувам сѐ, тоа е премногу за мене.